Rozgrzewka piłkarska

Rozgrzewka do piłki nożnej przez 30 minut przed rozpoczęciem

Czas spędzony przed rozpoczęciem meczu jest dobrze wynagradzany, gdy zawodnicy wybiegną na boisko. Zdarzyło mi się, że z powodu złych kierunków lub ruchu, lub po prostu złego wyczucia czasu, moje drużyny zatoczyły się na boisko tuż przed wybuchem gwizdka. A chłopak to mówi.

W ciągu kilku minut od rozpoczęcia, ponieważ twoja drużyna nie była gotowa do gry, fizycznie ani psychicznie, jesteś na tylnej stopie, trenerzy są krzykliwi i krzyczą, a ty wybierasz piłkę z tyłu siatki po prostu kiedy ostatnia koronka jest wiązana.

Zachęcaj do punktualności, przygotowując rutynę i upewniając się, że każdy gracz i rodzic rozumie jej cel, a jeśli gracz się spóźni, nie rozpocznie meczu.

Ulotki w dniu meczu powinny zawierać czas na rozgrzewkę, aby rodzice wiedzieli, która godzina przybycia. Upewnij się, że wskazówki są prawidłowe i obejmują ustalenia dotyczące parkowania.

Dla osób poniżej 12 roku życia rutyna, która zajmuje 20-30 minut, powinna być odpowiednia. Drużyny grające na nieznanym boisku powinny dać dodatkowy czas na ruch i niejasne wskazówki.

30 minut odliczanie

Pierwsi gracze i rodzice, którzy przybędą, mogą się spotkać i nawiązać kontakty towarzyskie. Możesz upewnić się, że gracze są odpowiednio ubrani – ochraniacze goleni, wiązane sznurowadła, dodatkowa warstwa lub dwie w chłodne dni itp.

25 minut … rozluźnij się

Gdy gracze się pojawią, poświęć trochę czasu na rozmowę z każdym z nich. „Czy twoja kostka nadal jest obolała?” „Czy zamierzasz dzisiaj dodać do swojego celu?” „Czy podobał ci się mecz w zeszłym tygodniu?” Porozmawiaj ze swoim opiekunem o tym, jak dobrze gra.

Zabierz drużynę w miejsce, w którym może podać piłkę w grupach po trzy. Spraw, by pracowali nad jednym, dwójką, dryblowaniem i obracaniem. Poproś grupy o przejście między nimi. Trzymaj ich w ruchu.

Możesz także zagrać w grę typu awayaway; Stosunek ataku / obrony 2/1. Spraw, aby skupili się na punkcie, dla którego są tutaj, aby grać w piłkę nożną!

20 minut … rozciąganie punktu

Poproś kapitana, aby prowadził dynamiczne rozciąganie. Wszystko w łatwym tempie: bieganie, bieganie do tyłu, przetasowanie na boki w lewo, w prawo, uderzanie wyciągniętymi rękami kolanami, kopanie otwartymi rękami (za plecami) piętami, pochylanie się Dotknij Uziemienie w / lewa ręka, w / prawa ręka, w / obie ręce.

15 minut … nie panikuj!

Wszyscy piją wodę. Spraw, by robili spokojne rozciąganie statyczne. Uporządkuj skład początkowy.

Nie zmieniaj go, jeśli gracze pojawią się na kilka minut przed rozpoczęciem, nawet jeśli są najlepsi! Zanotuj, aby włączyć je w połowie.

Zachęcaj swojego bramkarza, obrońców, pomocników i napastników. Staraj się, aby twoje uwagi były krótsze niż dwie minuty. Sortuj karty rejestracyjne graczy (jeśli twoja liga je posiada) z opozycją.

10 minut … przyspieszyć bieg

Przełącz drużynę w tryb gry. Uzgodnij, aby asystent rozgrzał bramkarza. Idziesz w bramce, stawiasz zawodnika A tuż poza polem karnym, nawet z prawym słupkiem bramki, gracz B obok niego, nawet z lewym słupkiem.

Reszta graczy tworzy dwie linie po obu stronach słupków bramkowych tuż przy boisku. Pierwszy gracz na linii zagrywa piłkę po przekątnej do A, który strzela.

Passer biegnie, by zająć jego miejsce. A po strzale przechodzi na koniec linii bliskiej. Pierwszy gracz z drugiej linii przechodzi na B, który strzela, podczas gdy przechodzień biegnie wokół innego strzelca, aby zająć miejsce B. Ogranicz odległość strzelania i liczbę dotknięć przed strzałem w zależności od wieku i umiejętności.

Zachęcaj do strzelania do celu; odłożyć zbiórki. Rodzice mogą pomóc w zbieraniu nieudanych ujęć lub dzieci muszą ścigać własne wysokie i szerokie. Trzymaj linie w ruchu.

5 minut … Kapitan na pierwszy plan

Kapitanowie są wzywani do losowania monet. Kiedy wrócą, zbierz zespół razem na krótką rozmowę. Ogromne dopingowanie, a startujący zajmują pozycje na boisku.

Powinien być minuta lub dwie, aby rozgrzać bramkarza w polu bramkowym, którego bronisz, i przekazać kilka piłek graczom, którzy są na swoich pozycjach.