Shuttle Passing

Shuttle Passing

Jest to ćwiczenie piłkarskie do podawania, przyjmowania i warunkowania dla grup trzy- lub czteroosobowych. Transfer wahadłowy może być również wykorzystany do ćwiczenia główki i różnych innych umiejętności związanych z piłką.

Aby skonfigurować, podziel graczy na trzyosobowe grupy. Ustaw dwóch graczy w odległości około 20 metrów od siebie, a trzeci powinien znajdować się na środku, stojąc między dwoma szyszkami znaczników. Każdy z graczy końcowych ma piłkę u swoich stóp. (Możesz mieć grupy czteroosobowe, mając dwóch graczy pośrodku)

Porady dotyczące transferu

Na twoje polecenie gracz pośrodku biegnie w kierunku gracza końcowego, wzywając piłkę. Końcowy gracz podaje piłkę do stóp środkowego gracza. Środkowy gracz kontroluje go i przekazuje z powrotem. Gdy tylko środkowy gracz cofa piłkę, odwraca się i biegnie w kierunku drugiego gracza końcowego, aby powtórzyć ten proces. (Nie zatrzymuj się, aby podziwiać przepustkę!)

Środkowy gracz powinien wzywać piłkę, gdy zdobędzie około trzech jardów od drugiego gracza końcowego. Ponownie otrzymują i zwracają przepustkę, odwracają się i biegną.

Środkowy gracz powinien biegać w szybkim tempie i starać się utrzymywać dobrą prędkość i jakość szlifów podczas całego ćwiczenia. Przygotuj się do poprawiania błędów technicznych, zwłaszcza gdy gracze się męczą.

Po około trzydziestu sekundach środkowy gracz zamienia się na jednego z graczy końcowych i odzyskuje siły. Kontynuuj ćwiczenie, aż wszyscy trzej gracze staną się środkową osobą.

Zwiększ konkurencję, sprawdzając, która grupa może wykonać najwięcej podań w ciągu jednej minuty.

Powinieneś szukać wysokiej jakości podań, szybkich zwrotów i ciężkiej pracy. Środkowy gracz będzie zmęczony pod koniec swojej sesji i będzie musiał skoncentrować się na wykonywaniu podań dobrej jakości. Podziwiaj jego wysiłki.

Rozwój

1. Aby zwiększyć trudność tego ćwiczenia, pozwól środkowej osobie użyć tylko jednego dotyku, zwiększając potrzebę koncentracji.

2. Poproś graczy końcowych, aby rzucali piłki do środkowej osoby, zmuszając ich do większego wysiłku w zakresie kontroli. Środkowa osoba może albo postawić piłkę na nogi, albo bezpośrednio zagrać piłkę w siatkówkę z powrotem do kolegi z drużyny.

3. Używając jednej piłki, środkowy gracz otrzymuje podanie od gracza końcowego, obraca się z piłką, biegnie z powrotem do stożków na środku, przechodzi do drugiego gracza końcowego, kontynuuje bieg, otrzymuje powrót, zabiera piłkę z powrotem do środka i tak dalej. To ciężka praca, ale bardzo dobra dla sprawności i poprawy podstawowych umiejętności piłkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *