Wróć do podstaw i zachowaj posiadanie

Wróć do podstaw i zachowaj posiadanie

Los futbolu leży w twoich rękach. Wiodący menedżer klubu piłkarskiego ma wątpliwości, czy jego drużyna narodowa może konkurować z najlepszymi na poziomie międzynarodowym, ponieważ rozwój młodzieży w kraju jest „wadliwy”, a trenerzy na poziomie juniorów i seniorów chętnie widzą, że gracze „bawią się sercem, a nie głowami” . Ale masz moc to zmienić.

Czołowe postacie w piłce nożnej wskazują, że brak wskazówek w ustawieniach juniorów może mieć długoterminowy wpływ na perspektywy strony narodowej. Menedżer międzynarodowego klubu piłkarskiego uważa, że ​​przyczyną problemu jest nieodpowiedni coaching na poziomie juniorów – z naciskiem na długą grę w piłkę, a nie grę opartą na umiejętnościach, w której zespół utrzymuje piłkę.

Procent posiadania piłki oznacza przez większość czasu, że zrobi to drużyna. To ważny czynnik, o którym należy pamiętać, jeśli obstawiasz sport w betssonkasyno.

Co mówią gracze

Kiedy Chris Waddle, były reprezentant Anglii, wyjechał na szkolenie zagraniczne, nie chodziło tylko o zdobycie bramki, ale o utrzymanie piłki. Podnieś go, chroń, poczekaj na wsparcie. Uznał to za objawienie i wezwał wszystkich trenerów do przyjęcia go na poziomie młodszym. Były piłkarz Liverpoolu i Australii Craig Johnson rozpoczął atak na australijską młodzież i jego zależność od długiej piłki, taktykę silnego mężczyzny i chce, aby 4v4 zostało przyjęte w jego kraju.

Robienie tego we właściwy sposób

Niektóre umiejętności są absolutną koniecznością dla każdego gracza – i są tak ważne, że powinieneś ich najpierw nauczyć. Daj swoim graczom podstawową osłonę piłki, umiejętność kradzieży piłki (obrona) i podstawowe umiejętności przejmowania piłki (atak), a inwestujesz w ich przyszłość i przyszłość swojego zespołu. Zacznijmy więc od umiejętności, które uważam za piłkarza numer jeden, czyli umiejętności trzymania piłki.

Jak to działa

Jak to robisz? Pierwszym krokiem jest szybkie opanowanie piłki. Następnie używasz swojego ciała / nóg, aby dostać się między przeciwnikiem a piłką, aby ją chronić. Jest to podstawowa umiejętność, taka jak po prostu przesuwanie piłki nad tarczą, a także nieco trudniejsza, jak przetaczanie / ciągnięcie piłki z tyłu za tobą lub na bok.

Toczenie / ciągnięcie piłki wymaga trochę pracy, ponieważ musisz nauczyć się obsługiwać obie stopy – i zmieniać stopy. Jednak jednym z kluczowych czynników jest nauczenie się zginania kolan; wyciągnij ramiona; i użyj masy ciała, aby zepchnąć przeciwnika.

Spraw, aby trzymali swoje dna na dole; zegnij kolana i mocno wepchnij się w przeciwnika. Utrzymuj masę ciała na nodze podpierającej, aby móc uwolnić ich daleką stopę i użyć jej do przetoczenia piłki.

Jak trenować

W sesjach coachingowych zacznij od dwóch równych graczy z jedną piłką na siatce o powierzchni około 3 jardów i poproś ich, aby pracowali nad utrzymaniem piłki za pomocą prostych rzutów, odrzutów i innych dotknięć, aby osłonić piłkę.

Jeśli nauczysz swoich graczy WSZYSTKO, naucz ich umiejętności utrzymywania posiadania. Kiedy zdadzą sobie sprawę, że są w stanie powstrzymać przeciwnika przed kradzieżą piłki, zyskają pewność, że podniosą głowy i znajdą innego gracza, do którego podałby.

Zanim zdobędą taką pewność siebie, możesz spodziewać się strasznego podania, ponieważ po raz pierwszy pod presją poczują się sfrustrowani (a nawet „poczują się” spanikowani presją, która znajduje się w odległości 10 metrów). Dopóki twoi gracze nie będą w stanie utrzymać piłki 1 na 1 na polu liczącym około 7-8, nie będą mieli wystarczającej pewności siebie, aby poradzić sobie bardzo dobrze na boisku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *